Deel met je vrienden:

In ronde 8 mochten we aantreden tegen het eerste team van Lewenborg. Onze topscoorder Tomas was druk met de studie, dus die moesten we helaas missen. Alsof dat al niet genoeg was, moest onze teamleider Raoul door een griepje ook verstek laten gaan. Interim teamleider Harm moest op het laatste moment nog even de planning omgooien, maar gelukkig kon Jan Auke spelen en na de toezeggingen van Carla en Frans was het weer Haren 5 dat ons team uit de brand hielp !

Harm was als eerste klaar. Vanuit de opening kwam zwart goed te staan, echter door een onnauwkeurigheid van zijn tegenstander kon
Harm druk op de stelling zetten met de dreiging om een stuk te winnen. Na 18 zetten was het genoeg en konden we koffie drinken.

Jan Auke speelde een solide partij met zwart, in het middenspel wist hij met zijn loperpaar de stelling te domineren. Daarna kwam zijn
dame ook nog eens de witte stelling binnenwandelen en toen was er geen houden meer aan. 2 - 0 Was de tussenstand.

Rob had een makkie, door een tactische opstelling van Lewenborg speelde hij tegen een tegenstander met 400 ratingpunten minder. Zijn tegenstander
had 2 brakke lopers die tegen eigen pionnen aan zaten te kijken en Rob zijn eigen lichte stukken snoepten al snel een paar pionnen mee.
Niet veel later was het 3 - 0.

Frans had een moeilijke partij, zijn tegenstander wist met een mooi kwaliteitsoffer de koningsstelling op te blazen. Frans vocht nog een tijdje
stug door maar uiteindelijk was er geen redden meer aan.

Niet veel later gaf Carla ook op. Ze had een mooie partij gespeeld, stond hout voor, maar kon uiteindelijk de sterke centrumpionnen van haar
tegenstander niet tegenhouden. Volgens Carla had er zeker meer ingezeten.

Olav, die op dit voor hem late uur een enigszins moeie indruk maakte, speelde met zwart tegen Sjak Rijploeg. Het werd een gelijk opgaande strijd. Net toen Olav het initiatief wilde nemen, wist Rijploeg met een handigheidje het voortouw te nemen. Maar de remisemarges werden nergens overtuigend overschreden. Daar Rijploeg veel tijd had gebruikt, werd op zet 30 tot remise besloten omdat wit nog maar 5 minuten op de klok had.

De tussenstand was nu 2.5 - 3.5 voor Haren en het ging nog spannend worden ook !

Johan speelde een avontuurlijke partij tegen Ramon Middeljans. Tot zet 20 ging het gelijk op, maar juist toen had Johan een als handigheid
bedoeld zetje van zijn tegenstander genadeloos kunnen afstraffen. Johan gaf er de voorkeur aan een kwaliteitsoffer te doen dat hem het initiatief opleverde. Hij kreeg uiteindelijk 3 stukken tegen een dame maar vergat door te drukken met zijn lichte stukken die de zwarte monarch ernstig in gevaar hadden kunnen brengen. Na deze kans verloren te hebben laten gaan, werd hijzelf door de zwarte dame in het nauw gebracht. Zwart moest secuur blijven spelen maar Johan, die ook met een gebrek aan tijd kampte, moest uiteindelijk na 60 zetten in een nederlaag berusten.

Adriaan was als laatste klaar en had een hele kluif aan Roy Bons. Het eindspel met ongelijke lopers was verre van duidelijk en had een hoog remise gehalte. Door de pluspionnen en de pionstructuur waren er echter wel mogelijkheden voor winst. Adriaan wilde remise aanbieden, maar wetende dat Johan zware tijdnood had liet de strenge interim teamleider Adriaan doorspelen. De klok begon ook hier behoorlijk door te tikken, maar door een onnauwkeurigheid van Roy, wist Adriaan hem in zetdwang te brengen, waardoor ook de a pion viel. Er was nu geen houden meer aan. Grote klasse van Adriaan om zijn hoofd zo koel te houden en daarmee de winst voor ons team binnen te slepen.

n

Wat op papier een makkelijke wedstrijd leek, was dus nog behoorlijk pittig en we zijn door het oog van de naald gekropen.

Harm van der Mossel: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Lewenborg

1594

Haren 4

1665

3.5 - 4.5

1. Arthur Uyleman

1426

Rob Van Dongen

1822

0-1

2. Roy Bons

1856

Adriaan De Bakker

1827

0-1

3. Ramon Middeljans

1781

Johan Mostertman

1735

1-0

4. Henk Van Hof

1613

Jan Auke Hovius

1690

0-1

5. Jan Schut

1581

Harm Van der Mossel

1610

0-1

6. Johan Jans

1580

Frans Hindriks

1634

1-0

7. Flip Van 't Riet

1449

Carla Graafland

1563

1-0

8. Sjak Rijploeg

1462

Olav Mostertman

1441

rem